Co víte - či nevíte o fastfoodech

23. září 2013 v 16:15 | Aliwien |  Téma týdne
Už jste se někdy zabývali otázkou, co je to vlastně fastfood a jak vznikl? To, že název vychází z originálního pojmenování v angličtině - fast food - a znamená rychlé občerstvení, to asi všichni víme. Jde vlastně o formu veřejného stravování, založenou na rychlém výběru, prodeji a konzumaci zde prodávaných potravin. Nezřídka je prodej uskutečňován přímo do auta nebo na objednávku s dovozem přímo domů.

Ačkoliv rychlé občerstvení je obvykle pokládáno za výdobytek moderní doby, respektive dvacátého století, písemné prameny i archeologické nálezy (např. malby) dokládají, že pouliční zařízení pro přípravu poživatin k okamžité konzumaci existovala již v nejstarších kulturách ve středomoří, na blízkém i dálném východě, tedy prakticky všude, kde se vyvinula sídla městského typu, s vysokou diferenciací způsobu obživy u obyvatelstva. Moderní jev rychlého občerstvení vznikl v Kalifornii, těsně před druhou světovou válkou. Richard a Maurice Mc Donaldovi, kteří řídili drive-in burger (restaurace, kde se jede autem k okýnku a jste obslouženi v autě), poblíž Los Angeles, byli unaveni z neustálého mytí příborů a nádobí. Proto se rozhodli vymyslet systém,při kterém by se zákazníci mohli obsluhovat sami a omezit menu na položky, které by mohly být připraveny i nekvalifikovanými kuchaři, bez desky, nožů a vidliček. (Čerpáno z otevřené encyklopedie - Wikipedie).
A jak vidíte, fastfoody přežily dodnes, i když tam prodávané poživatiny jsou všeobecně považovány za zcela nezdravé. Ale položme si otázku: Co je vlastně dneska zdravé? Při poslechu televizních novin řada z nás dojde k závěru, že vlastně zdravé není vůbec nic. A proto je třeba se řídit známým úslovím "všeho s mírou". Rychlé občerstvení má svoje klady, když vás v případě ukrutného hladu okamžitě zbaví pocitu, že pokud si právě teď nedáte hamburger, zemřete. Přitom je třeba si odmyslet určitou formu nepohodlí u stolečku, v blízkosti dalších hltajících hladovců, zpestřené pobíháním neposedných potomků. Ale to vše patří k věci. Jednoduše řečeno - jdeme-li do fastfoodu, nejde o luxusní restauraci se vzornou obsluhou. A s tím je třeba vždycky počítat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 papája papája | Web | 26. září 2013 v 15:33 | Reagovat

To jsi vystihla moc hezky ;-) Já samozřejmě také do fastfoodu občas zavítám, zvlášť, když mám půl hodiny na přebíhání mezi přednáškami a na oběd. Snažím se to pak zase vyvážit něčím poctivým a zdravějším doma, ale kdyby byl čas a hlavně peníze, určitě bych chodila radši do kvalitních restaurací :-D Ale bohužel, navíc někdy má prostě člověk na ten hambáč fakt chuť :-D

2 Noël Almi Noël Almi | E-mail | Web | 29. září 2013 v 9:04 | Reagovat

Moc pěkný článek.
Do fastfoodu zajdu tak jednou za čas, když na to prostě přijde čas a doba.
Teď se mi ale v poslední době nějak zprotivily a jsem za to celkem ráda.

3 sarush ef sarush ef | Web | 1. října 2013 v 16:22 | Reagovat

To je pravda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama